A K T U Á L N Ě

DÁRCOVSKÁ SMS PRO NESEHNUTÍ

Od ted muzete aktivity NESEHNUTI (v pripade ze jsou Vam sympaticke) podporit formou tzv. Darcovske SMS. Staci kdyz odeslete SMS s textem DMS NESEHNUTI na cislo 87777. SMSka Vas stoji 30 korun + DPH, NESEHNUTI tak diky Vam obdrzi 27, 03 Kc. 
To ze byl dar NESEHNUTI venovan, Vam bude potvrzeno SMSkou ve tvaru "Dekujeme, Vase DMS ve prospech o. s. NESEHNUTI byla prijata. Vice informaci na www.nesehnuti.cz. Vse o DMS a vyuziti financnich prostredku naleznete na www.darcovskasms.cz".

POMOC S INFOSTÁNKY NESEHNUTÍ

Zdravim vas z NESEHNUTI s vyzvou zda byste chteli - mohli pomoci personalne zajistit informacni stanky NESEHNUTI na akcich - viz nize. Nemusite byt odbornici/ce nebo zkuseni aktiviste/ky - staci kdyz budete vedet neco malo o NESEHNUTI a budete ochotni na infostanku byt, hlidat ho, rozdavat lidem informacni materialy a popripade s nimi volne diskutovat "o svete" :) - pokud by diskuse zasla do oblasti, o kterou uz nejste informovani, je bezny postup takovy, ze cloveka odkazete na nektery z prezentovanych infomaterialu, webove stranky NESEHNUTI (nebo jine organizace) ci primo na nasi kancelar, kterou muzou v pripade potreby dalsich podrobnosti kontaktovat....Takze se nebojte :) To jak dlouhou dobu budete na infostanku samozrejme zalezi na vasich moznostech - vzdy jsou potreba lide, kteri pomuzou hned na zacatku a konci a pak ti/ty, kdo se na infostanku stridaji v prubehu dne.

KDY VASI POMOC TEDY NESEHNUTI POTREBUJE:

nedele 1/5
- Olomouc - EKOLOGICKE DNY OLOMOUC (EDO) - ekologicky jarmark
- informace o zivotnim prostredi (zejmena duraz na problematiku odpadu), tradicni remesla, hry pro deti, ekologicka hnuti, humanitarni organizace, vyhlidky z radnicni veze, atd.spojeny jarmark neziskovych organizaci a remeslniku na namesti, kde bude zaroven probihat i velmi zajimavy hudebni program
(misto konani: olomoucke Horni namesti)
- vice na http://www.olomoucko.cz/slunakov/edo_2005.php
- infostanek NESEHNUTI potrva zhruba od 8 do 17 hod - infostanek ma na starost nas olomoucky kolega, ktery zajisti odnos veci na i z jarmarku, ale nutne potrebuje pomoc s hlidanim infostanku v prubehu dne
PS: po lonske zkusenosti vrele doporucujeme k navsteve i pokud nejste z Olomouce!

utery 3/5
                                       - Brno - PROTESTFEST - antimilitaristicky infostanek
- informacni stanek konany u prilezitosti zahajeni zbrojarskeho veletrhu IDET na BVV, stanek bude spojeny s prezentaci protizbrojarske vystavy a dalsich materialu  kampane Zbrane, nebo lidska prava? a NESEHNUTI obecne
(misto konani: Malinovske namesti - u zastavky tramvaji pred Mahenovym divadlem)
- infostanek potrva zhruba od 10 do 17 h (sraz v 9:30 h na odnos veci v kancelari NESEHNUTI)
PS: po lonske zkusenosti vrele doporucujeme k navsteve i pokud nejste z Brna!

patek a sobota 6 a 7/5
             - Brno - PRESAHY
- festival Fakulty socialnich studii Masarykovy univerzity v Brne - koncerty, divadla, tance, filmy, vystavy, autorska cteni, workshopy, diskuse, prezentace neziskovych organizaci, sportovni turnaje apod.
- prezentace vystavy "Uprchlici u nas" a kampane Bezpeci pro uprchliky + dalsich materialu NESEHNUTI
(misto konani: dvorecek FSS MU)
- bonus pro pomocniky/ice: vstup zdarma
- vice na http://www.presahy.org/index.php

Prosime zajemce a zajemkyne o rychlou reakci - predem vsem kdo se zapoji moc dekujeme!!!

Za NESEHNUTI Brno
Katerina Pleskova

Pozn.: Dale se opet chystame vyzvat vas vsechny ke spoluucasti a spoluorganizaci infostanku NESEHNUTI na ruznych letnich festivalech a nejruznejsich dalsich akcich - mate-li tipy, hlaste se! Dekujeme!

****************************************************
NESEHNUTI Brno (Nezavisle socialne ekologicke hnuti)
Udolni 44, BRNO  602 00
tel./fax/zazn.: 543 245 342
mobil: 605 239 579
e-mail: nesehnuti.brno@email.cz
http://nesehnuti.ecn.cz
*****************************************************
Nase cinnost je zalozena prevazne na dobrovolne praci
a prispevcich. Stante se sympatizantem/sympatizantkou
NESEHNUTI. Podporte nas!
http://nesehnuti.ecn.cz/cz/podpora.html

NA CESTĚ NOVÉ ČÍSLO DOOM'S DAY

Po delší odmlce se opět hlásíme o slovo s dalším číslem skromného časáku Doom´s Day. Jako u každýho z předešlých čísel tak i u tohoto se objevuje hned několik novinek. Tou hlavní je, že zin bude profesionálně tištěnej v off-setu s naší standartní grafikou (snad by se dala trochu přirovnat k Short fast and loud časáku). Další podstatnou novinkou je to, že velká část zinu bude v angličtině, což nám a zároveň i vám otevírá možnosti prezentace svojí práce i v zahraničí. Taky bysme se chtěli vyšplhat na magickou hranici 1000 výtisků, což samozřejmě záleží i na vás.
Obsahově bude tohle číslo prezantací našich oblíbenejch kapel v podání VOETSEK (rychlej thrash / power violence z USA_časem kazeta na DKYM), THE FLAME STILL BURNS (jejich novej materiál ze splitu s Jednotou je masakrální !!! jinak rychlej hardcore s ženským ječákem a vlivem americkejch US thrash kapel ze Slovenska), CHOICE OF MY OWN (naproto skvělá kapela z Makedonie, rychlej thrash něco jako WHN?,Discarga nebo Lärm, ex FxPxOx), FINAL SKATEBOARDING (není 100% potvrzený, ale maká se natom. Skvělá česká skate firma, propagující old school skate motivy_víc než jen reklama v MYA), RUIDOSA INMUNDICIA (rakousko-chilská senzace, název mluví za vše !!!, jinak rychlej fast hardcore jako Tragatello, LimpWrist nebo Los Crudos s geniálním latino-americano ženským vokálem, kterej zvedá tuhle kapelu ze šedýho průměru na přední příčky. Pro mě překvapení roku se členy Scepsis a Dreschflegel.) WHO ATE MY SKATE (nová akvizice z Prahy, rychlej thrash hardcore s prvky ska a holkou za bicíma). HAVOC RECORDS (pro mě jeden z nej US labelů a hlavně Felix totální pohodář, hlavně o novejch věcech), tour report THE SONS OF SATURN (skvělá friendly screaming emo-hardcore kapela z Francie), BRUCE BANNER / DEADFALL tour US report (švédsko ex DS-13 vs. San Francisco thrashers, zatím není ale je slíbeno !!), nějaká info věci o DIY skate firmách (ještě není potvzeno) MINUS-SKATEBOARDING, MOPHIUM SKATEBOARDING, CONFORMIST SKATEBOARDING, DECAY SKATEBOARDING, YUMMY SKATE SHOP (uvidíme jak se to vyvrbí) povedenej fast hardcore report z Ruska, a mnoho dalších věcí klasika okolo 100 stran normálního písma bez zbytečnejch velkejch fotek). Plánovaný rozhovor se SUNSHINE bohužel nebude, díky vysoké vytíženosti kapely, jak se Kai vyjádřil. Takže emaři mají opět smůlu, ale the Sons of Saturn jsou geniální.

Cena tištěného zinu je opravdu kurevsky vysoká a proto jsme se rozhodli udělat do zinu placenou reklamu, před nějakou dobou jsem vám posílal nějaký základní info. Většina z vás se (k našemu respektu) pozitivně vyjádřila. Takže posílam update-ovamé info.

Deadline (uzávěrka) by měla být nejpozději do konce měsíce KVĚTNA !! Aby sme mohli v klidu dodělat grafiku a poslat vsechno do tiskárny. Aby se všechno stihlo do festivalů o prázdninách.

Ceny za reklamu jsou následující
plná strana A7 (3,55“ x 2,5“) - 200kč
plná strana A6 (3,55“ x 5“) - 300kč
plná strana A5 (7,14“ x 5“) - 500kč
(všechny reklamy posílejte přes net jako obrázek s koncovkou .jpg s mininálním rozlišením 300dpi, všechno si upravím podle potřeby nebo se ozvu k případnému poslání vytištěného letáku poštou)

Distribuce zinu bude klasicky u všech dobrých českých distributorů a snad se podaří dostat aspoň několik čísel do většiny Evropských zemí a i mimo starý kontinent přes naše zpřátelené kapely, labely, distra. (Na všem se pracuje a docházejí pozitivní reakce a mnoho nabídek k distribuci), zinu bude také neomezeně distribuován přes většinu zahraničních kapel, co se objeví na koncertech v brněnském clubu Yacht. No nevím, co bych ještě dodával, předem se těším na případné dotazy ohledně všeho, co vás zajímá.
Diky za podporu a prezentaci vašich věcí v našem zinu. Osobně doufám, že toho nebudete litovat.
Mějte se krásně a díky za vás čas.
Brzy případným zájemcům pošlu motiv přední strany zinu.
S úctou Ondra / dkym
www.chewing-gum.cz/dkym

STONER ROCK PARTY

Pátek 6.5. El diablo klub Hradec Králové 

ENSENADA (rakousko)
ONES COURAGE (rakousko)
MEXICAN LOVERS (hk)

ENSENADA a ONES COURAGE z Linze u nás měli vystoupit před nedávnem, nicméně nestalo se kvůli zrušenýmu turné, tak snad na tentokrát to vyjde. Obě kapely hrajou velice podobně a to progresivní stoner rock ve stylu QUEENS OF THE STONE AGE, též evidentně inspirovaní HELLACOPTERS, FU MANCHU nebo KYUSS! Ensenada navíc představí svoje nový cd. No, v Rakousku se nám po létech konečně urodilo. Born in the heat of Linz!

www.ensenadamusic.com

Jako support vystoupí hradečtí MEXICAN LOVERS. Chlapíci se sice pojmu stoner rock bráněj zuby nehty, okay, nejde o čistej stoner rock, nicméně troufnu si říct, že v tomhle stylu jsou u nás jedinečný a asi i jediný. Pro neznalé, působěj zde členi a ex členi provařenejch kapel – dva lídři Tostaki, bubeník Karl Marx, basák Oprávněnýho kašle a basák Thema11.

Začátek 20:00
Vstup 70,-

FURTHER SEEMS FOREVER V PRAZE!
Koncert kapely, jejimz domovskym labelem je v posledni dobe tolik popularni label Tooth&Nail(Anberlin, Underoath...)a kde v soucasne zpiva ex-zpevak Sense Field Jon Bunch a kde hraji clenove kapel Shai Hulud a Strongarm se uskutecni jiz 17.kvetna v prazske Roxy! Vice informaci brzo na www.conspiracy.cz

GHALGIDA FEST 2005

Téměř po roce se znovu uskuteční tento festival, bude v různých městech a jeho program je následující:

19.5.2005 Klub EXIT CHMELNICE

http://www.exitchmelnice.cz/

hraji: NO POP, HAPPY WHITE ELEPHANT, DIRTY AIRLINES

20.5.2005 Klub ÚLET – VLAŠIM

http://www.ulet.net/

hrají: NO POP, MIREK BROUM BAND, DIRTY AIRLINES

3.6.2005 Klub ČERNEJ VELBLOUD - ČESKÉ BUDĚJOVICE

http://www.cernyvelbloud.com

hrají: MIREK BROUM BAND, FLATTUS, DIRTY AIRLINES

4.6.2005 Klub MAŇÁNA – JIHLAVA

http://www.rcmanana.com/

hrají: MIREK BROUM BAND, FLATTUS, DIRTY AIRLINES

více informací na oficiálním webu http://www.ghalgida-fest.unas.cz

ČERVENCOVÝ FESTIVAL MIGHTY SOUNDS

Mezinárodní hudební festival "Mighty Sounds" proběhne 8.-10.7.2005 v obci Olší na Táborsku. 
Je zaměřen na hudební styly Ska,  Rocksteady, Reggae, Dancehall, Punk a Rock'n'Roll. 
Jedná se o první ročník a vůbec první festival svého druhu v Čechách.
Vystoupí desítky vynikajících kapel, např.: 2v1, Airbags, Bad Tones, Better Way, Delusion, Deverova Chyba, Dreadrot, Eastern Star, Elvis Jackson, Fast Food, Flaming Cocks, Gangnails, Green Smatroll, Houba, Insania, Polemic, R.A.F., Skarface, Suffer, Thalidomide, Chancers, Vertigo, Yellow Umbrella a mraky dalších!!!
Více na stránkách festivalu http://mightysounds.cz

Na CECEK RECORDS právě vyšla dvě zajímavá CD

První je CD CR 022 kapely ZATREST s názvem Dívka z Asijského Bistra.Zatrest je punková kapela z Olomouce hrající 77 punk.Album obsahuje 12 melodických punkrockových písní doplněných klávesamy a zvuky Dopravního podniku města Olomouce.Pokud seš fandou kapel jako The Vibrators či Buzzcoks tak bys tohle CD měl mít doma,protože Zatrest hrajou přesně tenhle styl.

Druhé je CD CR 024 kapely TOTÁLNÍ NASAZENÍ s názvem Když mrvy na šichtu táhnou.Totální Nasazení je punk kapela ze Slaného.Na albu najdete 21 melodických energických punk písní.Nahrávka vznikla ve studiu Zdeňka Šikýře v Hostivaři a zvukově se velice povedla.Obal CD je výborný inspirován strojírenstvím,těžbou uhlí a vůbec průmyslovým a sociálním vývojem Slánské oblasti.Texty kapely patří v CZ punku k nadprůměru a zde to kapela opět potvrdila.Na albu hostuje několik zajímavých hostů i nástrojů jako jsou:banjo,flažolety,klávesy,mandolína,pozoun,karibský domorodý sbor,Jazzband,dechový orchestr...Kapela nedávno přibrala druhého kytaristu a pěkně přitvrdila.Takže pokud máš rád pestrý melodický punk nářez s inteligentními texty a  nteligentním humorem neváhej ani minutu.Obě CD můžete objednávat za 150,-Kč a 200,-Kč + poštovné na mailu:bravogril@seznam.cz či na stránkách Cecek Records WWW.CECEK.COM v sekci E-Shop,kde si také můžete pustit MP3,přečíst různé recenze,rozhovory,ankety a získat další informace nejen o obou výše zmíňovaných CD.

Všichni antifašisté a antifašistky do Brna!

V období letošního 1. máje se v Brně konají hned dvě akce, které by neměly uniknout pozornosti žádnému antifašisticky smýšlejícímu jedinci. 

První z nich je zbrojařský veletrh IDET, který začíná na brněnském výstavišti 3. května. 
Ve jménu demokracie, svobody a lásky se zde budou pod záštitou státních institucí vystavovat mimo jiné řízené střely, minomety, tanky, obrněné vozidla, bojové letouny, vrtulníky, optické zaměřovací prostředky a značkovače cílů. Ve stejný den, kdy se většina světa chystá k oslavám konce 2. světové války, organizátoři veletrhu IDET se cynicky chlubí zbraněmi pro války nové. Na veletrhu budou přítomny delegace všech členských států NATO a Ruska. Obchodní jednání v rámci veletrhu rovněž zásadním způsobem ovlivní chystaný vládní tendr na nákup 243 obrněných transportérů pro armádu, které nás budou stát 25 miliard korun. Stěžejním tématem letošního ročníku má být boj a válka proti terorismu. Boj, který vyhlásila americká diplomacie a přihlásila se k němu většina mezinárodního společenství. Ovšem, kdo se k němu přihlásil? Pracující lidé z těchto zemí to nebyli. Byli to vládnoucí představitelé, kteří i přes odpor veřejnosti zbrojí, vyhlašují války, posílají zbraně represivním režimům, vyzbrojují obě strany konfliktu a převážně zcela „legitimními“ prostředky dodávají „demokracii“ do nedemokratických států. IDET bude právě o těchto prostředcích. O zbraních a kapitalistické mentalitě, která staví člověka proti člověku. Válka proti terorismu není tím, za co se vydává. Na své základní úrovni je to boj za podmanění chudých zemí elitám bohatých států a nadnárodním firmám, za modernizovaného pokračování již pět set let fungujícího kolonialismu. Válka je ale vedena i proti nám – neprivilegovaným lidem v relativně bohatých státech západní a střední Evropy a Severní Ameriky. Ne, nedopadají na nás bomby ani se v našem okolí neodehrávají souboje armád. Pod záminkou války jsou ale omezována naše politická a sociální práva a mocní snáze prosazují ekonomické „reformy“, které znamenají faktické zrušení většiny z toho, co si vybojovali naši předkové v různých sociálních bojích. Pro každého antifašistu a antifašistku je povinností tuto mentalitu minimálně zpochybnit a veřejně napadnout. Tím více ve světě, ve kterém se šíří tragické ozbrojené konflikty ve jménu „globální války proti terorismu“, ve skutečnosti války o přerozdělení strategických zdrojů surovin.

Proti tomuto veletrhu se v Brně zorganizoval již 2. ročník pouličního festivalu (streetparty) s názvem Protestfest 2005. Koná se od 29. dubna do 5. května a jeho jasné poselství zní: „Proti válce a zbrojení“. 
Skrze hudbu, divadla, happeningy, přednášky, výstavy a informační aktivity nabídne Protestfest prostor pro širokou škálu hnutí, iniciativ i jednotlivců k vyjádření jejich nesouhlasu s militarizací společnosti, jejíž je veletrh IDET jedním ze symbolů. Více informací získáte na oficiálních webovkách Protestfestu www.protestfest.cz.

Další akce, která nás nenechává chladnými je prvomájová demonstrace neonacistů v centru Brna.  Akce je pojatá jako první veřejná prezentace jejich nového propagandistického stylu „autonomní nacionalismus“. Autonomní nacionalismus je nová strategie evropského neonacistického hnutí, mající za cíl, zásadním způsobem změnit a podpořit image neonacismu. Stojí na celkové změně rétoriky, autonomizaci neonacistických skupin (taktice leaders resistence) a využívání nových neobnošených symbolů a hesel. Průkopníci této strategie v České republice – neonacističtí rváči ze skupiny Národní odpor, kteří pochopili, že jejich otevřeně neonacistická image nemá příliš šancí na oslovení mladých lidí, jsou právě organizátoři této akce. Autonomizace a změna stylu neonacistického hnutí je trend v celoevropském neonacistickém hnuti, – a jako takový musí být všemi způsoby napadán a narušován. Musíme zabránit tomu, aby neonacisté pomocí své propracované strategie získávali na mezinárodní úrovni nové stoupence pro svoji zločineckou ideologii! Nehodláme nečinně přihlížet ani jejich politickému organizování, ani jejich násilí. Přijď i Ty a vyjádři tak svůj odpor k nacistické provokaci 7 dnů před 60. výročím 2. světové války! Za její oběti – za naši budoucnost!

2 důvody proč nechybět 30. 4- 1.5. v Brně:

30. dubna, Moravské náměstí: hlavní den Protesfestu - Streetfest
(www.protestfest.cz)
1. května, Střelák: Antifašistické shromáždění.
Šiřte prosím tento text, kde můžete!

Antifašistická akce Brno 
Antifašistická akce Olomoucko 
Antifašistická akce Zlínsko

Podepsané skupiny AFA jsou pracovními skupinami Federace anarchistických skupin (FAS)
www.antifa.cz

  NESEHNUTÍ: Kancelářský komplex zhorší životní prostředí

V těchto dnech Krajský úřad JmK posuzuje z hlediska vlivů na životní prostředí projekt na výstavbu mamutího kancelářského komplexu na ul. Heršpická tzv. OFFICE PARK. NESEHNUTÍ ve svém vyjádření k projektové dokumentaci upozorňuje na skutečnost, že stavba se má nacházet v těsné blízkosti dvou lokálních biocenter, biokoridoru a významného krajinného prvku. Navíc její realizací by došlo k dalšímu zhoršení životního prostředí obyvatel blízké zástavby, především nárůstem automobilové dopravy. Souběžně s tímto posuzováním navíc stavební úřad Brno-střed zahájil územní řízení na jeden z objektů ? 

Tento týden skončila lhůta na podávání připomínek veřejnosti k projektu na výstavbu mamutího kancelářského komplexu OFFICE PARK Heršpická-Brno. Jedná se o soubor 11 výškových budov z nichž dvě budou mít 14 a 16 podlaží. Součástí projektu je i výstavba parkoviště pro bezmála 1 300 automobilů. Dokumentace počítá s vytvořením až 75 000 m2 kancelářských ploch, především pro zázemí nadnárodních korporací. Celkem má být zastavěno více než 32 000 m2 plochy.
 
NESEHNUTÍ zpracovalo k projektové dokumentaci odborné stanovisko, které v souladu se zákonem č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, předložilo odboru životního prostředí Krajského úřadu JmK. V tomto nesouhlasném stanovisku varuje před negativními dopady na přírodu i obyvatele, které by realizace projektu přinesla. Hlavním problémem je enormní zvýšení automobilové dopravy na přilehlých komunikacích, které již v současné době patří mezi nejzatíženější v Brně (křižovatka Heršpická/Poříčí je nejzatíženější křižovatkou v Brně: v roce 1999 - 58 000 vozidel/24 hodin). ?Doprava vyvolaná tímto komplexem by výrazně zhoršila život okolo bydlících občanů, studentů blízkých škol a pacientů Nemocnice Milosrdných bratří. Autoři sami přiznávají, že dojde k dalšímu zvýšení koncentrace škodlivin a to přesto, že již nyní jsou v těchto místech dlouhodobě překračovány zákonné limity hluku a znečištění ovzduší, říká k argumentům NESEHNUTÍ Jiří Kož,? 
V blízkosti zamýšleného OFFICE PARKU se nachází dvě lokální biocentra, významný krajinný prvek a regionální biokoridor, který by byl stavbou negativně ovlivněn (podle dokumentace má být zlikvidována vegetace na březích řeky Svratky). Stejně tak hrozí likvidace dalších stromů a vegetace v daném území. Navíc výstavba dvou nejvyšších budov komplexu (14 a 16 podlaží) by výrazně narušila krajinný ráz městské krajiny a zničila výhled na dominantu Brna Petrov. ?Podle našeho názoru není možné do dané lokality umísťovat stavby, které ohrozí místní přírodu a dále zhorší život lidí. Naopak tento prostor potřebuje projekty rozšiřující plochy městské zeleně a nevyvolávající další zbytečnou dopravu. Více než tisíce nových kanceláří Brno potřebuje tisíce nově vysazených stromů, vysvětluje názor NESEHNUTÍ Milan Šhled 
V lokalitě do které je projekt kancelářského komplexu OFFICE PARK situován, mělo stát již v minulosti velké obchodně-zábavní centrum PLAZA s multikinem a hypermarketem. Právě argumenty NESEHNUTÍ a zákonná účast sdružení v povolovacích řízeních, tehdy vedla k zastavení tohoto záměru. ?Prokázali jsme, že naše argumenty jsou relevantní. Stavební úřad sám uznal, že stavbou mohou být dotčeny zájmy ochrany přírody a krajiny a stavební řízení na centrum PLAZA zastavil. Od projektu pak odstoupil i sám investor. komentuje tehdejší vývoj kauzy Milan Štefanec. Územní řízení na povolení prvního z objektů komplexu OFFICE PARK v současné době vede stavební úřad Brno-střed, který však brání NESEHNUTÍ v aktivní účasti (úřad sdružení o zahájení řízení neinformoval a navíc znemožnil jeho zástupcům nahlédnout do projektové dokumentace, navzdory tomu, že se sdružení do řízení přihlásilo). Dle vyjádření úřadu nejsou na daném území dotčeny zájmy ochrany přírody a krajiny, a to přesto, že ještě před čtyřmi lety dle stejného úřadu na stejném území tyto zájmy dotčeny byly. Pokud úřad opomněl informovat občanské sdružení o zahájení řízení, ve kterém mohou být dotčeny zájmy ochrany přírody, jednal v rozporu se zákonem. Podobně, pokud se sdružení do takového řízení přihlásilo, musí mu být umožněn přístup do spisu, opačný postup je nezákonný, komentuje postup úřadu Mgr. Martin Fadrný, právník Ekologického právního servisu. Aktivisté NESEHNUTÍ se obávají, že tento postup úřadu je motivován snahou prosadit výstavbu bez nutnosti zabývat se připomínkami a argumenty jejich sdružení týkajících se ochrany životního prostředí investor.? 

Bližší informace: Milan Štefanec, 605 239 579; Jiří Koželouh, 723 559 495 

  AKCE VE STRÁŽNICI

6/5 Strážnice - Bar Archa
EASPA MEASA (crust/hardcore s tribal vlivy a m/ž zpěvem z Irska, kazeta vychází v dubnu)
D COMPOSE (grind attak se členy Matka Teresa, Holandsko)
ALAMOGORDO (death metal, Morava)
GLEJT (punk as fuck rock, Dubňany)
Start ve 20.00hod, vlez 80,-

  VÝZVA OD NESEHNUTÍ

Vazene spolupracovnice a priznivkyne,
Vazeni spolupracovnici a priznivci,

NESEHNUTI pripravuje svoji vyrocni zpravu za rok 2004 a rado by vas
oslovilo se zajimavou prosbou.

Radi bychom nasi zpravu zpestrili citaty sympatizantek a sympatizantu,
dobrovolnic a dobrovolniku, financnich prispevatelek a prispevatelu,
kolegyn a kolegu, ctenarek a ctenaru nasi knihovny a dalsich nejruznejsich osob, 
ktere jsou nejakym zpusobem v kontaktu.

Citaty o cem? O NESEHNUTI, ktere existuje uz osm let a velmi ho zajima
zpetna vazba od vas - ruzne spolupracujicich na nasich aktivitach na ochranu
zivotniho prostredi a lidskych prav.
Napiste nam co o NESEHNUTI - jeho kampanich, dlouhodobych i kratkodobych aktivitach, zpusobu prace apod. soudite.
Velmi nas vas nazor zajima.

Autorkam ci autorum tech citatu, ktere nakonec budou otisteny v nasi vyrocni
zprave, na oplatku za aktivitu posleme nekterou z nasich publikaci.

Predem vam dekujeme za spolupraci, projevy prizne i konstruktivni kritiky.

****************************************************
NESEHNUTI Brno (Nezavisle socialne ekologicke hnuti)
Udolni 44, BRNO 602 00
tel./fax/zazn.: 543 245 342
mobil: 605 239 579
e-mail: nesehnuti.brno@email.cz
http://nesehnuti.ecn.cz
*****************************************************
Nase cinnost je zalozena prevazne na dobrovolne praci
a prispevcich. Stante se sympatizantem/sympatizantkou
NESEHNUTI. Podporte nas!
http://nesehnuti.ecn.cz/cz/podpora.html

  KONCERTY THEMY 11 a DALŠÍCH KAPEL

6.5. ENSENADA (stoner rock ala Queens Of The Stoneage Rakousko)
ONES COURAGE (stoner rock Rakousko)
THE MEXICAN LOVERS - Hradec Králové El Diablo

www.ensenadamusic.com 

---------------

14.5. OBSCENE SOCIETY festival
EXTREME NOISE TERROR (!!! Anglie) + THEMA ELEVEN, SEE YOU IN HELL, MALIGNANT TUMOUR, v jednání COMA - Pardubice Žlutý pes

---------------

21.5. MADAME GERMEN (emoviolence Španělsko) + THEMA ELEVEN - El Diablo Hradec Králové

www.madamegermen.c0m.st

----------------

Koncerty THEMA ELEVEN:

07.5. Kretscham Berthelsdorf oberlausitzer hausrock fest 
14.5. Pardubice - obscene society fest + EXTREME NOISE TERROR (uk), See You In Hell, Malignant Tumour 
21.5. El Diablo HK + Madame germen
27.5. Jeseník - fest
28.5. Český Těšín
23.7. Dresden (d) - Paranoia fest

http://thema11.czechcore.cz

  KONCERTY V ROŽNOVSKÉM KLUBU VRAH
http://vrah.wz.cz

1.7.patek DEVEROVA CHYBA(Tabor), C (Tabor)

MR.STERILE ASSEMBLY
http://mrsterile.sphosting.com

V jednani: PK 14 (Cina), NVU, BIALA GORACZKA, 19 WIOSEN, EGZEMA,
BESTIA TRIUMPHANS 

Shání se koncerty pro kapelu Profit And Murder Tour (od 04.07 do 12.07.)
Je to takovej Great brutal Mix of Wolfbrigade and Worldchaos z Brém Německo Pokud by jsi chtěl udělat pro tuhle brutální bandu koncert tak se mi prosím ozvi. Chtějí klasiku: Prachy na benzín, vege jídlo, nocleh. Pokud mi můžeš pomoci ta se mi prosím ozvi. Díky moc. Johan

www.shitrecords.wz.cz
www.prumyslovasmrt.wz.cz
tel: +420728264708 (Johan)

Petr Hanus
Vrchlického 1017
Polná 588 13
Czech republic
(NOVINKA Z 21.2. 2005)

    BENEFIČNÍ CD-R PRO FOOD NOT BOMBS
Chystám vydání benefičního CD-R s extrémníma kapelama pro Food not bombs. Pokud by jste se jako kapely chtěla zúčastnit tak čtěte další podmínky. Pokud můžu poropsit tak tuto zprávu šiřte dále na internetu, mezi kapely na své weby atd...Díky všem za pomoc a spolupráci. Johan (Shitrecords)

1. Na tomhle beneričním CD-R pro Food not bombs bych chtěl na začátku zdůraznit jednu věc. Nechci, aby na této kompilaci vystupolvaly nějaké komerčmí kapely. Na to mají v tomhle státě i jiné možnosti. Proto bych chtěl omezit hudebně tuto kompilaci na tato styly: punk/hardcore/oi/crust/noise/grind/gore a další podobné styly. Jak už jsem napsal na začátku tak komerční kapely prosím nepište, ušetříme si čas navzájem a nedojde k nějakým trapným situacím.

2. Účast na kompilaci si kapela hradí poplatkem ve výši 200,- za jednu písničku libovolné délky. Apeluji zároveň na solidaritu mezi kapelami a žádám vás abyste záměrně nevybírali své nejdelší písně. Mějte na paměti, že je zde i více kapel, nejenom vy! Z poplatku bude hrazeno následující: Nákup prázdných CD-R na které se potom hudba smahne. Náklad tedy bude záležet na počtu túčastěných kapel. Minimální náklad bude kolem 200 kusů.

3. Benefiční částka, půjde tedy stoprocentě na Food not Bombs. To jest 50 Kč. Benefit bude kvalitně šířen po českých a slovenských distrech a labelech. na slovensku bude ceny dle kursu upravena.

4. Kapela do zadaného termínu dodá svojí píseň nejlépe na CD-R v hudebním formátu/wav/MP3. Pořádí kapel na split bude záležet na vaší rychlosti. Proto moc dlouho nečekejte a zajistěte si místo na CD-R. Upozorňuji, že CD-R má maximálné místo 80. minut!!! Dále kapela dodá stručné info(sestavu atd) + text písně + kontakt na sebe. tyto informace budou použity v bookletu, který vykde společně s kompilací.

5. Peníze můžete posílat na adresu Petr Hanus Vrchlického 1017 Polná 588 13 Czech republic nebo v zamaskovaném dopise, ale za ztrátu neručím.

6. Pro veškeré informace pište na výše uvedenou adresu nebo na mail shitrecords@seznam.cz nebo na číslo +420728264708 (infoSMS)

7. Vyhrazuji si právo odmítnou kapelu, která bude nějakým způsobem propagovat hnutí, směřující k potlačování lidských práv a svobod. (rasismus/nacionalismus a podobně)

8. Datum do kdy můžete posílat své věci je do 30. května 2005!!!

9. Veškeré dotazy ohledně nesrovnalostí směřuj na mail nebo na adresu.

(NOVINKA Z 18.2. 2005)

NOVÝ ZPRAVODAJ ALARM OD NESEHNUTÍ 

Zpravodaj najdete ZDE ve formátu RTF, pokud si chcete zpravodaj
přečíst a prohlédnout celý (vč. fotografií, výstřižků apod.), tak jej najdete ve formátu PDF na adrese
http://nesehnuti.ecn.cz/cz/alarm/alarm_25_26.pdf.
Zpravodaj ALARM si mužete také objednat v tištěné podobě, když pošlete 17 Kč známky (12 Kč poštovné + 5 Kč zpravodaj).
Počet zaslaných 17 Kč známek = počet "předplacených" čísel ALARMu.

NESEHNUTÍ mimo zpravodaj ALARM vydává také časopis věnovaný
problematice uprchliků s názvem PRES. Ve formátu PDF jej najdete na
http://nesehnuti.ecn.cz/cz/pres/pres1_04.pdf. V tištěné podobě
časopis/čtvrtletník obdrží ti, kteří nám pošlou 68 Kč (12 Kč
poštovné + 5 Kč časopis a to 4x do roka) na učet č. 1489067001/2400
(http://www.ebanka.cz/tran_uct/1489067001.html).

OHZ VYDÁVÁ LEDNOVÝ ZPRAVODAJ

Rozsah: 28 stran

Obsah:
Editorial
Pohádka o kuřeti, co na jatky jelo a nedojelo
K otázce násilí v hnutí za práva zvířat
Konfrontace na kožešinové farmě ve Vítějevsi
Rozhovor s M. Horákem
Vzpomínka na Mášenku
Zvíře a zvíře
Kůň v lesním průmyslu aneb romantika nucené práce
Mediální trénink
Extrémismus jako plán a praxe
Rešerše: velkovýkrmna prasat
Český kapr
Veselá kráva
Jak může být rtěnka důležitější než králík?
Kosmetika testovaná na zvířatech? Co to znamená?
Kristýnka: bolavý happy end
Setkání ohz
Aktivity
Listárna
Vianoce v čerešňovom sade
O ptácích a stromech a malém jezírku
Recepty

K dostání ZDARMA (pouze za známku nebo spolu s objednávkou) také v MY WAY DISTRIBUCI!

  DALŚÍ ČÍSLO HLUBOKÉ ORBY NA SVĚTĚ!

Hardcore/punkový fanzin pro všechny - čtení pro celou rodinu i scénu na více než stošedesáti stranách formátu A4 v knižním provedení – skoro půl kila papíru nabitých hardcore/punkem.
Rozhovory se zajímavými lidmi: DESASTRE/Goiania, GEORGE HARRISON/Moskva, HRYDJUVERK!/Reykjavik, LAHAR/Písek, LAMANT/Minsk, VRAH klub/Rožnov pod Radhoštěm a V.I.R./Praha.
Obsáhlé cestopisy: report z Japonska, THEMA 11 v Rusku, SEE YOU IN HELL/HOMO CONSUMENS v Anglii, MALIGNANT TUMOUR/MASS GENOCIDE PROCESS v Turecku.
Rodina: hardcore/punk a rodičovství – úvahy od třinácti otců, svatba – ano/ne?, kapku netradiční pohled na vztahy.
Punková historie: 80. léta v Brazílii, ve Finsku a v Norsku.
Kulturní přehled: téměř stovka recenzí knížek, vinylů a kazet, podrobné psaní o United Crusties koncertech 2003/2004.
Politika: rozhovor s anti-automobilistickou organizací Car Busters, rozhovor s aktivistkou International Solidarity Movement o konfliktu Palestina/Izrael, squating v Rakousku – konec squatu EKH?, sloupek Felixe Von Havoca.
+ tradiční sloupky + tradiční reklamy.
To vše za 90 Kč + poštovné (dobírka nebo prachy předem).
Pomoc s distribucí velmi vítána.
Kontakt: orba@seznam.cz

  Na CECEK RECORDS právě vyšlo CR 019 CD "CD5/Poloprofesionálové" kapely
V.T.Marvin ( nyní s novým názvem V.T.M ).


CD obsahuje 11 chytlavých, technických a melodických skladeb, které potěší každého nejen punkera. Součástí CD je povedený obal,kvalitní zvuk a osobitý humor kapely, který se odráží i v textech.CD si můžete objednávat za 200,-Kč. + poštovné v našem E-Shopu, nebo na mailu: bravogril@seznam.cz Doporučujeme také trička a placky V.T.M.Více se dozvíte na stránkách WWW.CECEK.COM

  VYJDE BENEFIĆNÍ KOMPILACE PRO SVOBODU ZVÍŘAT

Koncem února či začátkem března vychází na MISANTHROPE RECORDS druhý díl benefiční kompilace pro Svobodu zvířat.

Na kompilaci se objeví kapely: More bad news /cz/, Firestars /sk/, Episode /cz/, 5 symbols /cz/, Dreadrot /cz/,1000 let od ráje /cz/, Phantoms on fire /cz/, Scheeva yoga /cz/, Commando /ger/, Crowley passion /ger/, Alamogordo /cz/, Face tomorrow /nl/, On fire /nl/, Faust again /pl/, Jetpilot  /swe/, Idiot savant /ger/, Bora /ltv/, Still strong /cz/, Lahar /cz/, The Idoru /hun/, Fallen into Ashes /hun/, The mood /cz/, Ul /cz/ + možná další.

Objednávat můžete už teď na e-mailu kompilace@seznam.cz 
kompilace bude stát 160kč /možné i slevy pro labely a distra/

www.dobrynapad.cz/misanthroperecords

  PRÁVĚ VYCHÁZÍ RBNX / NAPALMED - 7" split EP 

300 kusů - c/b obal se zlatými logy - černý vinyl

!experimentální zvuková podobnost mezi oběma kapelami je čistě náhodná!
_____________________________________

Vydáno ve spolupráci:
VINYL DISEASE records + URBANOX + NAPALMED
ivo.disease@zoznam.sk + http://www.urbsounds.sk + http://napalweb.unas.cz

Výměny jsou vítány!!!!!

   INDIE 007 - RÁDIO AKROPOLIS
POŘAD S HC, PUNK, SKA - KAŽDÉ ÚTERÝ OD 16.00

Kdo jsme:

Pási a Mr. Sojuz, jsme moderatori poradu Indie 007 na internetovem Radiu Akropolis. Nas porad se venuje SKA, PUNK a HC hudbe a snazi se informovat o deni ve scene, cas od casu rozhovory s kapelama a samozrejme zajimavejma osobnostma. Vysilani muzete slyset kazdy utery od 16:00 do 18:00 na www.radioakropolis.cz (pochopitlne za pouziti compatibilni techniky

Co po vas chceme:

Zatim to sice vypada, ze si tu prihrejvame polivcicku, ale hned to uvedu na pravou miru. Tenhle e-mail jsem rozeslal mezi vas, hudebniky a lidi do tyhle sceny jakkoliv zainteresovany z jednoho prostyho duvodu a tim je spoluprace!

Nas porad uz nakej ten patek vysila (coz nekteri z vas urcite zaregistrovali) a snazi se poustet tu nejlepsi hudbu, kterou bohuzel na celoplosnejch ani regionalnich radiich neuslysite. Chteli sme to zmenit a tak sme zacali vysilat tenhle porad, coz nam umoznilo jediny rozumny radio siroko daleko, tj. Radio Akropolis. Mame sice pokryti na celym svete, ale vzhledem k faktu, ze vysilame prostrednictvim internetu, tak okruh posluchacu je silne omezen, coz ale vubec nic nemeni na nasem odhodlani dal pokracovat a dal podporovat tuhle scenu!

No a tady se dostavam k podstate veci. Myslim si, ze zkvalitneni poradu Indie 007 muzete mit na svedomi prave VY! Kazdej z vas, kterej pro tuhle scenu neco dela, at uz hraje v kapele, vydava fanzin, dela internetovy stranky a nebo treba "jenom" podporuje localni scenu vsemoznejma aktivitama, ma v nasem vysilani dvere otevreny!

Diky vasi hudbe, prispevkum z vasich taboru, informacim tykajicich se hudby, sceny, lidi, novinek, apod., bude porad Indie 007 daleko lepsi, jak pro posluchace, tak samozrejme i pro vas, formou vaseho zviditelneni! Na druhou stranu bysme byli vdecni za vasi podporu, co se tyce reklamy na vasich web strankach, ci ve fanzinech (viz banner radia a letak poradu v priloze) a to hlavne z toho duvodu, ze tenhle porad delame predevsim pro lidi (tedy pro vas) a byla by proto skoda je o tom neinformovat. Pokud tedy muzes, mas nase velke diky!

Dve hodiny tydne nejsou prilis, ale presto se tenhle cas da dobre vyuzit a verim ze i diky vasi pomoci to budou dve skutecne nabity PUNK´N´SKA´N´HC ROLLOVY hodiny.

Tesim se na vasi spolupraci a verim, ze kazdej kdo se cejti bejt timhle e-mailem
dotcenej, necht s nami navaze kontakt a muzeme zacit!

Zijte si co nejlip to jde a brzy na slysenou
Za porad Indie 007 Pási & Mr. Sojuz

P.S.: aby zbytecne nedoslo k nejakymu nedorozumneni, tak vas chci ujistit ze
Radio Akropolis, potazmo porad Indie 007, je nekomercni zalezitost! Zkratka
nedelame to pro prachy a slavu (coz ani moc nejde , ale asi jako vetsina z
vas pro to, ze nas to bavi a nechceme bejt jedni z tech, kteri pouze
kritizoujou a sami nejsou schopny nic udelat! Hawk

P.S.2: sirte tento pamflet klidne dal

  SVOBODA ZVÍŘAT VYDÁVÁ BENEFIČNÍ PLACKY

objednávejte na adrese: ceske.budejovice@svobodazvirat.cz 
nebo tel. 776 606 878. Cena 25 Kč.  LOUNSKÁ KAPELA OMYLEM NABÍZÍ KE STÁHNUTÍ LIVE ALBUM

Tahle víceméně neznámá kapela ze severu Čech objevila své nástroje asi před půl rokem. Nyní je na jejich stránkách k dispozici záznam z koncertu v celkem slušný zvukový kvalitě. Kapela produkuje klasickej punk se všim, co k tomu patří. Tvrdej punk se střídá s melodickejma písničkama. Kapela zabrousila dvakrát i do rytmů ska. Jak se jí to povedlo posuďte sami. Tak když nebudete mít co dělat, stahujte. www.omylem.tk  


    DVD MOVE YOUR ASS JE VENKU!!

Move Your Ass DVD video-zine je venku. Vychází jako DVD+R, klasicky s velkým barevným obalem a najdete na něm videoklipy, živáče a rozhovory s: FIVE KNUCKLE (UK), ANYWAY (CZ), THEMA 11 (CZ), VERTIGO (CZ), ZSK (D), TANGLED LINES (D), ZEGOTA (USA), CHILDREN OF GAIA (BRA), ENDSTAND (FIN), FABULOUS DISASTER (USA), HERODISHONEST (FIN), BALACLAVA (CZ) a bonus navrch!

Za 200 Kč (včetně poštovného) bude k dostání jak přímo na e-mailu MYA moveyourass@seznam.cz , tak u dobrých distributorů. Distributoři, ozvěte se!!!  


Na scéně je kapela KARL MARX!!!

Jde o fungl novou kapelu, podle recenzí něco mezi Ebullition 94 s noisy pasážema.

Složení kapely:
Sonic (Czechcore, ex Friendship Forever) - vox
D11 (Thema Eleven) - kytara, backvox
M11 (Thema Eleven) - bass
Karma_Police - drums
Max (Czechcore, Maxims kitchen) - bass, design, concept

Hlavní novinka je to, že kapela vůbec existuje a že už koncertuje.
Další věc je, že se začátkem roku chystá vydat CD.
V Čechách je to zatím překvápko kde, v Rusku na Proxima records.
Posléze vyjde na chilským labelu Furia Discos split 7" s výbornou noisyemo kapelou Familia Miranda (Chile), po čemž bude samozřejmě následovat turné.

Kontakt:
http://karlmarx.czechcore.cz
karlmarx@czechcore.cz
sonic@czechcore.cz
rave666@czechcore.cz
Tel: +420 603 21 41 55


Právě vyšlo...

CD / LP DEZINFEKCE - "Stačí najít důvod"

cena za CD a LP: 220,- Kč

- kompletně nový materiál
- 11 skladeb hc/punku
- nahráno a smícháno ve studiu Jamor

můžete objednávat, měnit, atd, atd.... na adrese:

Pohoda Records
PO BOX 28
389 01 Vodňany
Czech Republic


info@pohodarecords.com


OHZ vydává původní film dlouhý 90 minut!!!

- cena VHS 250 Kč (pro členy 220 Kč)
- cena CD 150 Kč (pro členy 120 Kč)
* upozornění: protože se při výrobě VHS používá želatina, upřednostněte raději CD!
Zisk z prodeje filmu bude použitý v další práci OHZ.

Z obsahu: Veselé velikonoce, Černuc 2003 aneb přežilo jich sedmnáct, Brojleři: nešťastné děti, Na konci s dechem, Opočnice: hladový příběh, Mléko je vražda, Kožichy jdou proti srsti, Transporty bolesti, strachu a zlámaných kostí, Ekofarma U Rasa.

K dostání u OHZ - ohz@ohz.cz nebo www.ohz.cz a brzy CD také v MY WAY DISTRIBUCI!!!


SPOLEČNOST PŘÁTEL PŘÍRODY vydává samolepky "PROSÍME NEVHAZUJTE REKLAMNÍ MATERIÁLY"

Samolepka je vydávána v rámci projektu "Stromy pro naše děti". Společnost přátel přírody je ekologická organizace, kerá se již více než 10 let zabývá praktickou ochranou přírody a ekologickou výchovou. Velkou pozornost věnuje záchraně vzácných druhů našich dřevin.

Pokud vás obtěžují nevyžádané reklamní materiály vhazované do vaší domovní schránky, pak je pro vás tato samolepka řešením. Dle zákona č. 138/2002, kterým se mění zákon O regulaci reklamy číslo 40/1995 Sb. se totiž zakazuje šíření nevyžádané reklamy, v případě, že tato reklama adresáta obtěžuje. Právě nalepením zmiňované samolepky na vaší schránku můžete dát distributorům reklamních letáků vědět, že si vhazování reklam do vaší domovní schránky nepřejete. Samolepku si můžete objednat zde v My Way distribuci za symbolických 10 Kč nebo v informačních centrech. Jejím zakoupením přispějete nejen ke snížení množství zbytečně vyrobeného a potištěného papíru, ale i na pěstování a výsadbu původních a dnes často již vzácných druhů dřevin v České republice. Výsadbu nových stromků do krajiny bude zajišťovat Společnost přátel přírody.

Více informací na www.cmelak.cz


NOVINKY U KAPELY THEMA 11

Právě vyšla benefiční cd kompilace pro centrum Klídek...krom T11 a remixu  T11 zde najdeš Chicago Dead House IRA, Tostaki, Pavilon M2, NVU, NCC....k   objednání za 160,- na klidek@prostorpro.cz

obalnaweb.jpg (23781 bytes)

Právě vychází CD UNDERGROUND GOES TO TOWN VOL. 1!!!


  Jde o kompilaci královéhradeckých kapel a výtěžek bude věnován na provoz sociálního centra NZDM Klídek. Zúčastněné kapely: Thema Eleven, Tostaki, Pavilon M2, Oprávněný kašel, Aquamarine  Coffee, SkaNDaal, Coma Exit, Broskvin Satnik, Raindrops, Epiphania, NVÚ,  Next In Line, 4 Stuck, Hirošima, NCC a jako speciální bonus Victory Nox + předtím nevydaný song od Dead House Chicagi I.R.A.

Prodejní cena CD je 160 Kč.
K dostání  rave666@czechcore.cz


Následující počin Thema Eleven bude vydání 4way split cd společně s   kapelama: The third memory (France), Dodewaard (Netherlands), a   Petethepiratesquid (Germany). Vyjde ve francii na Impure Musik  http://www.impuremuzik.com/ v říjnu 2004.

Tou dobou se taky chystá vydání reedice DCLXVI cdčka na německým labelu  Unterm Durchschnitt Records ( http://www.unterm-durchschnitt.de/eng/ ). Totéž v  Turecku na Plastic Zombie records ( http://www.plasticzombie.cjb.net/ ), kde  už vyšla i cd reedice prvního 7" Juicy Fruit Coma


Na Cecek Records právě vyšlo nové CD legendárních punkerů N.V.Ú. s názvem Vzorek bez ceny.

CD obsahuje 15 písní, které vás chytnou a nepustí. Album nepostrádá melodii, energii, rychlost, tvrdost a pestrost. Na CD hostuje několik hostů a zajímavých nástrojů jako jsou: ylongo, djembe, harfa, saxofon, čelo a další. CD stojí 200 Kč a můžete ho objednávat na emailu bravogril@seznam.cz nebo v sekci E-Shop na stránkách www.cecek.com , kde se dozvíte další informace.


The Hysterics s novým frontmanem

Po dlouholetém působení Honzy Pacáka na postu kytaristy a zároveň
zpěváka v teplické punk rockové formaci The Hysterics, ho před
nedávnem vystřídal nový zpěvák. Stal se jím ex Destroyself Kamil
destroy Repes. "Jsem rád, že po svém odchodu z Destroyself jsem
mohl po roce lenošení rovnou naskočit do takhle rozjetýho
punkovýho vlaku. S klukama z Hysterics jsem se znal už delší dobu
z koncertů, slovo dalo slovo a já začal jezdit dvakrát týdně na
zkoušky do Teplic. Je to pro mě něco novýho, když mi nevisí na
krku basa, ale už jsem si zvyknul." Premiérový koncert The
Hysterics už s novým frontmanem proběhl 22. července v
Prachaticích na skate punkový akci Summer Camp 2004. Teď kluci
dělají na nových věcech, připravují webové stránky a chystají se
také více koncertovat. Kapela hraje nyní ve složení: Kytara a
zpěv - Honza Pacák, Basa a zpěv - Pavel Báča, Bicí - Pavel kýsa
Kyselka, Zpěv - Kamil destroy Repes. Kontakt: hysterics@volny.cz


Na Cecek Records právě vyšlo CD punkové skupiny PRIMITIV PLEBS s názvem "O mrtvých jen dobře"

CD obsahuje 15 punkových vypalovaček, nechybějí zajímavá intra, dobrý zvuk,kvalitní obal a specifické texty těchto punk veteránů z Posázaví.CD můžete objednávat za 150 Kč na stránkách Cecek Records v sekci E-Shop,kde se dozvíte další informace.


Číslo zpravodaje ALARM - květen 2004
Jako vždy je nabité aktuálními informacemi o činnosti NESEHNUTÍ za poslední měsíce. Dočtete se v něm např.  o kampani Zbraně, nebo lidská práva?, Den Země 2004, Uprchlíci z Čečenska - horký brambor českých úřadů a další zajímavosti.
ALARM si můžete stáhnout ZDE!
V klasické "papírové" podobě ho můžete dostat za 10 Kč známku - obraťte se na web NESEHNUTÍ: http://nesehnuti.ecn.cz


Podílej se na tvorbě zinu DOPAD #1

Zine DOPAD vzniká jako každý zine, ale velká část bude složena z vašich příspěvků. Součástí zinu bude i kazeta, takže kapely, které by byly ochotny věnovat dvě písničky, tak se ozvěte (hlavně začínající kapely stylu HC, punk, oi!, ska, crust...) + pošlete informace o vaší kapele (co nejvíce!!!). Cena zinu DOPAD včetně kazety bude cca 70 - 80 Kč a určitá část bude benefiční. Takže pokud máš zájem podílet se na tvorbě prvního čísla, tak pošli svůj příspěvek (recenze, koncerty, reporty z koncertů, atd.). Jinak distra a různé organizace ozvěte se, jestli chcete mít kontakty na vás v tomhle zinu.
KONTAKT: Lukáš Fiala, Moravičany 188, 789 82
lik@email.cz


PRÁVĚ VENKU NOVÉ CD KAPELY
KOHOUT PLAŠÍ SMRT - Kurnik šopa!

Objednávat můžete na:
MY WAY DISTRIBUCE: my-way@seznam.cz
INES RECORDS: rehhy@seznam.cz, 604 441 822
CABARET VOLTAIRE RECORDS: acv.litvinovsko@seznam.cz


POTRATY MOZKU #6

(nejen) literární revue, vydává ACV
Připravujeme další číslo naší literární revue. Pokud píšeš básně, povídky či jiné literární formáty, pokud kreslíš obrázky nebo komixy, pokud se chceš o svou tvorbu podělit s dalšími lidmi, neváhej a kontaktuj nás. Šesté číslo PM bychom chtěli k vydání připravit během letních měsíců 2004. Záleží však na zájmu/nezájmu autorů. Případným zájemcům (autorům) pošleme některé ze starších čísel zdarma.
Kontakt: R. Pátek, P.O. Box 40, 436 01 Litvínov 1, email: mailto:acv.litvinovsko@seznam.cz, tel.: 728 413 617.


Ostravská punková kapela Aqva Silentia nabízí své služby - koncertování.  Zájemci kontaktujte Pavla (alias Indoše): 732 207 860, indos@aqvasilentia.cz Informace o kapele vč. mp3 najdete na jejich stránkách www.aqvasilentia.cz

V případě, že byste rádi uspořádali koncert žilinské HC/punkové legendy HOTEN TOTEN (HT), kontaktujte ji na tel. +421 904 333 925. Více informací na stránkách HTček.


Podpořte antimilitaristickou kampaň NESEHNUTÍ - kupte si tričko

Chcete-li podpořit aktivity antimilitaristické skupiny NESEHNUTÍ, máte k tomu nyní jedinečnou příležitost. Tato skupina právě vydala svá propagační a benefiční bavlněná trička jejichž zakoupením budete propagovat jak aktivity této skupiny, tak jí podpoříte finančně a navíc získáte vkusný oděv vhodný takřka pro všechny příležitosti. Trička jsou bavlněná, ve velikostech S, M, L, XL, XXL, v barvě červené, modré, oranzové, okrové. Jejich cena je 200 kč/ks. Při odběru (i do komisního prodeje) více jak 5 ks triček, je cena pro prodejce 170 Kč/ks, prodejní cena 200 Kč. http://nesehnuti.ecn.cz

TRIKA K DOSTÁNÍ I V MY WAY DISTRIBUCI!!!


SPOLEČNOST PRO ZVÍŘATA vydává nový časopis
"Pro zvířata - na jejich ochranu"

Je určen okruhu čtenářů zajímajících se o ochranu zvířat, ale také lidem, kterým není lhostejný stav společnosti a její vztah k ostatním živým tvorům. Na více než 60 stranách formátu A5 jsou články, fotografie, rozhovory týkající se problematiky osudu zvířat jak v ČR, tak v zahraničí.

* Jde o první celostátní časopis pro širokou veřejnost v ČR s touto tématikou
* Vychází čtvrtletně a jeho cena je 30 Kč (roční předplatné 120 Kč)
* Objednat si jej můžete na níže uvedených kontaktech.

Společnost pro zvířata - z. o. ČSOP
P. O. BOX 121, 140 21 Praha 4
Tel. 222 135 224, mobil 603 851 334
e-mail: s.pro.zvirata@ecn.cz
www.spolecnostprozvirata.cz

Nabídkový distrolist Společnosti pro zvířata
Aktuální seznam, v němž najdete mj. VHS, knihy, brožury...


Jakékoliv příspěvky do této sekce jsou s nadšením vítány!!!! Pište na my-way@seznam.cz